חוסר ביטחון עצמי דימוי עצמי נמוך ו- LICBT ע”י מטפל CBT בעצימות נמוכה

‘ובכן, כולנו יודעים כי ההערכה העצמית מגיעה ממה שאתה חושב על עצמך, לא ממה שאנשים אחרים חושבים עליך’ – גלוריה גיינור

LiCBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי

מדוע אנו סובלים מדימוי עצמי נמוך או מחוסר ביטחון

דימוי עצמי נמוך וחוסר ביטחון עצמי עלולים לגרום לחרדות, לדיכדוך ואף לדיכאון. רובינו חשים צורך לקבלת אישור מהחברה הסובבת אותנו ולכן כאשר אנו מטילים ספק ביכולות או בכישורים של עצמנו, אנחנו ממעטים לקחת סיכונים, או מפסיקים פעולות שונות כדי שלא להעמיד את יכולותינו למבחן.

בעקבות החששות אנו מעמיקים את האמונה בחוסר היכולת שלנו ומפתחים אסטרטגיות התנהגות המזיקות לנו, פוגעות בנו ומעמיקות עוד יותר את האמונה כי אנו לא טובים מספיק, ושאחרים עלולים להבחין בכך, לפגוע בנו או לזלזל בנו.

אסטרטגיות מזיקות אלו הופכות לדפוסי התנהגות הגורמים לנו להיות המנעותים, לחדול מלנסות, לתקיעות בחיים, ואף פוגמות ביכולת הביצוע שלנו. בשל כך, חוסר הביטחון ביכולות שלנו מעצים, מעגל הקסמים הנוצר מחיש את התהליך ומפתח הפרעות חרדה ולעיתים רבות גם הפרעות דיכאון.

חוסר ביטחון עצמי דימוי עצמי נמוך ו- LICBT טיפול CBT בעצימות נמוכה

LI CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה נמצא יעל במיוחד לטיפול בחוסר ביטחון ובדימוי עצמי נמוך. הטיפול עוסק בשינוי דפוסי חשיבה מזיקים הפוגעים בתיפקודנו, ובשינוי דפוסי התנהגות לא יעילים המנציחים את תקיעותינו ואף מעמיקים אותה.

בטיפול LICBT מטפל CBT בעצימות נמוכה מלמד ראשית לזהות את דפוסי החשיבה האוטומאטיים הבלתי מועילים ואת האמונות על פיהם נוהגים. אנו מטמיעים במקומם דרכי חשיבה מועילות ומאזנות, המאפשרות לנו לשנות את דפוסי ההתנהגות שלנו.

לאחר למידה זו, הקרויה הבנייה קוגניטיבית, מסייע לנו מטפל CBT בעצימות נמוכה באמצעות טכניקות העבודה והטיפול של  LICBT בהדרגה את המחשבות המועילות שלנו בהתנהגויות בשטח. בניית התנהגויות מודרגת זו מתורגלת ע”י חשיפה למצבים מציאותיים שונים בהם אנו לומדים לפעול.

בנוסף לתהליך זה נלמדות טכניקות רבות בהתאם לצרכיו של המטופל, דוגמת מיינדפולנס, פתרון בעיות וכו’. טכניקות אלו מסייעות לנו בתהליך העצמת הביטחון העצמי ושיפור הדימוי העצמי וכמובן גם במניעת חזרת והישנות הבעיה לאחר זמן.

כאשר המטופל מעוניין ניתן גם לשלב אימון באמנות לחימה טיפולית אשר מעצם טיבעה תורמת רבות לשיפור החוסן הנפשי, הביטחון העצמי והדימוי העצמי.למדע נוסף שילחו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

ניתן גם להשאיר הודעה  (SMS או וואטסאפ)
בטלפון 052-2325511