אחד ההבדלים המשמעותיים בין CKM קומנדו קרב מגע כלחימה מבוססת מציאות לבין אומנויות לחימה המשמשות כענפי ספורט היא הצורך להתמודד עם מצבים לא צפויים ללא חוקים.

קרב רחוב מתנהל ללא חוקים ולעיתים עלולים אף להתקל בנשקים ובמספר תוקפים בו זמנית. כך גם אומן לחימה ספורטיבית מוצא את עצמו במשחק שונה לגמרי מזה לו הוא מורגל ועליו לאמץ אסטרטגיית וטקטיקת קרב תואמת.

הדוגמא הבולטת ביותר היא ההשרדות במקרה של מאבק על הקרקע.  גם אומן לחימה המיומן בקרבות קרקע בזירה עלול למצוא עצמו נפגע קשות במידה וינסה ליישם טכניקות ריתוק או בריחים על התוקף. טכניקות אלו חושפות אותו ומשאירות אותו חסר אונים במידה ויופתע ע”י תוקפים נוספים שיצוצו.

הקרקע היא המקום הגרוע ביותר בו אנו יכולים להיות בקרב רחוב מרובה תוקפים (או מול תוקף המתמחה בקרב קרקע לדוגמת אומני BJJ) לכן בקומנדו קרב מגע אנו מלמדים הישרדות בקרקע ולא לקרב קרקע.

חוק 5 השניות, הוא עקרון מרכזי ב CKM – אנו לומדים כיצד להתמודד במהירות עם תקיפות על הקרקע (למקרה שהופלנו) כגון ניסיונות לריתוק, בריחים, חבטות התקפות חמושות וכו’. המטרה היא לקום ולנתק מגע בתוך 5 שניות לכל היותר.

אין אנו מבזבזים זמן יקר על הקרקע לשם “ענישת” התוקף או ניסיונות לרתקו. ניסיון כזה מסוכן מאוד בקרב רחוב, מבוסס על אגו ועלול להסתיים בפגיעה חמורה שלך ע”י תוקפים נוספים שיצוצו או ע”י נשק חבוי שלא היית מודע לו.

המטרה העקרית והפשוטה של קומנדו קרב מגע היא לשרוד את ההתקפה ולחזור הביתה בשלום.

הישרדות בקרב קרקע
השרדות קרקע