כמה עולה טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT או CBT, זו שאלה המטרידה רבים המתמודדים עם מצבי חרדה, דיכאון, חוסר ביטחון עצמי, דחיינות ומצבי משבר, השוקלים להיעזר בטיפול יעיל זה כדי להקל במצוקתם היומיומית.
כמו בתחומי הטיפול הפסיכולוגי, גם מחיר טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT משתנה בין המטפלים השונים ובין אפשרויות הטיפול.

טווח המחירים לטיפול CBT או טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT יכול לנוע מ 0 ₪ ועד למעלה מ500 ₪.
פיתרונות החינם או בעלויות נמוכות עד כ- 180 או 200 ₪ ניתנים על ידי סטודנטים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, ולמרות שהם נמצאים בתקופת פרקטיקום או סטאז’ תחת הדרכה של מטפלים ותיקים יותר, הרי שאין מדובר במטפלי CBT מוסמכים. המחיר אותו הזול אותו משלם המטופל בא כפיצוי על טיפול על ידי אדם שאינו מיומן, ויתכן שזהו הטיפול הראשון שלו. טיפול כזה יכול להוות פיתרון לאילו שאינם יכולים לעמוד בתשלום גבוהה יותר והוא כמובן עדיף על כלום.

כמה עולה טיפול קוגנטיבי התנהגותי CBT או LI CBT אצל מטפל טוב

רוב המטפלים הקוגניטיביים התנהגותיים יגבו מחיר של 300 ₪ עד 400 ₪ וזהו המחיר המקובל וההוגן לאור ההוצאות בהחזקת קליניקה, אולם באיזורים הרחוקים ממרכז הארץ ניתן למצוא מחירים זולים יותר.בטווח מחירים זה ניתן למצוא מטפלים מצויינים, עם המלצות היכולים לתת טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT אייכותי ויעיל ביותר.
ישנם מטפלים הדורשים מחיר הגבוה יותר, 500 ₪ ומעלה, אולם כדאי לבדוק היטב מדוע מטפל כזה דורש סכום כזה. ובמידה והבעיה איתה מתמודדים היא חרדה, דיכאון, חוסר ביטחון עצמי ונושאים הקרובים לאלו, המהווים בפועל את מרבית הפניות לטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הרי ישנם מטפלים מצויינים המספקים את שירות הטיפול במחיר סביר יותר.

צריך לקחת בחשבון כי מחיר טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT ו LI CBT נקבע לפי כמות הפגישות הטיפוליות. כלומר יש לקחת בחשבון כשבאים לבדוק כמה עולה טיפול CBT שמדובר באורך טיפול ממוצע של בין 12 ל 20 פגישות, כך שהעלות לסך הטיפול כולו מצטבר.